Spotkanie szkoleniowe pszczelarzy kieleckich 24 luty 2013 roku.

 

Spotkanie szkoleniowe pszczelarzy naszego Koła.

W niedzielę, 24 lutego 2013r., w Domu Rzemiosła w Kielcach odbyło się przedostatnie spotkanie szkoleniowe w sezonie jesienno- zimowym 2012/2013 r. Przybyli na nie również goście z poza naszego Koła, między innymi – z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Chęcin, Włoszczowy, Mniowa. Prezes Koła – Wiesław Sochacz przywitał zebranych i przedstawił bieżące informacje oraz ogłoszenia.

Na zaproszenie Zarządu naszego Koła 23. 02. 2013r. przybyli do Kielc zaprzyjaźnieni pszczelarze z Ukrainy – z miejscowości Busk. Był to Olek Ilkiw i Gienek Kajko. Zwiedzili oni gospodarstwo pasieczne Wiesława Sochacza w miejscowości Chełmce. 24. 02. 2013r.na spotkaniu kieleckich pszczelarzy podzielili się informacjami o odmiennych sposobach gospodarki pasiecznej na Ukrainie. Opowiadali o sposobach walki z warrozą, pożytkach pszczelich, sposobach dystrybucji miodu itp. Odpowiadali na wiele zadawanych pytań. Ukraińscy pszczelarze ubolewają nad brakiem jakiegokolwiek dofinansowania pszczelarstwa na Ukrainie przez ich państwo. Zazdroszczą dofinansowania, jakie otrzymują polscy pszczelarze.  Mimo łamanej polszczyzny, jaką posługiwali się goście, wszyscy słuchali ich z ogromnym zainteresowaniem.  Prezes Koła Wiesław Sochacz podziękował gościom za przybycie, podzielenie się swoimi doświadczeniami i wiadomościami oraz wręczył im albumy o Ziemi Świętokrzyskiej. Prezes Józef Misiura w imieniu Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim podziękował gościom z Ukrainy i wręczył albumy o Ziemi Ostrowieckiej.

24 marca odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze członków naszego Koła, godz 10 w Domu Rzemiosła w Kielcach.

Prev Ubezpieczenie pasiek
Next Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Rejonowego Koła Pszczelarzy w Kielcach

Leave a comment